Çalışmalarımızda Kullandığımız Araç ve Ekipmanlar

Özel Dedektiflik faaliyetimiz esnasında kullandığımız altı adet araç bulunmaktadır. Bu araçların markaları;
BMW 3M - Kia Soento Jeep - WW Polo - Renault Clio ve iki adet BMW Motorsiklettir. Otomobillerde ikişer personel bulunmaktadır, bunlardan biri araç sürücüsü diğeri izleme, gözlem yapıp gerektiğinde resim ve video çeken ve yine gerektiğinde araçtan inerek faaliyetine yaya olarak devam eden dedektiftir. Motorsikletlerde birer personel bulunmaktadır. Bu personelin üzerine monteli otomatik çekim yapan video kayıt ekipmanı bulunmaktadır.


Ekipmanlar :

4 adet Nikon DSLR D5000 (Telezoomlu) , 4 adet CANON EOS 650 , 2 adet Fujifilm (Proff.Zoomlu) , 2 Adet H4 Gece görüşlü 60 Mp Zoomlu Fotoğraf makinası , 2 Adet  Night Owl Explorer Marine Gece Görüş Dürbünü , 2 Adet Brushnell Gece görüş Dürbün ve Video Kaydedicisi.

 

 


Özel Dedektif Hangi Vasıflarda Olmalıdır.

- Özel Dedektif analitik ve koordinasyonel düşünce yapısına sahip olmalıdır.

- Çözdüğü her vakanın her detayını inceler ve en azından ileride karşılaşacağı durumlarda
Kullana bilmek için arşivler.

 

- Felsefe, psikoloji, kriminoloji, sosyoloji, balistik, bilgisayar, coğrafya, muhasebe, fotoğrafçılık, silah eğitimi ve ülkesinin suç kanunları ve cezai sistemi temel olmak üzere; suçlu psikolojisi, olay yeri inceleme, parmak izi okuma, mikroskop başta olmak üzere, laboratuar araçlarını kullanabilme, etkin silah kullanabilme, silah çeşitleri ve balistik etkilerini bilme, bilgisayarda fotoğraf analizi ve internet bilgisi, profesyonel fotoğrafçılık, harita okuma, arazide ve şehirde iz sürme, sahte evrak-kimlik ve parayı tanıma ve mekanik bilgilerle donanmış olmalıdır.

 

- Bağlantılarında emniyet ve savcılıklar olması gerektiği için, bu birimlerinde kullandıkları terminolojiye hakim olmalıdır.

 

- Edindiği bu bilgileri her geçen gün yeni teknoloji ile birlikte yenilemeli ve kendini sürekli geliştirmelidir.


- Elbette her konuda profesyonel olamaz, ancak yukarıda sayılan her beceri ve bilim dalları Özel Dedektifin pek çok olayda karşısına çıkar ve belirli düzeyde bilinmesi zorunludur.